środa, 15 stycznia 2014

"Fantastyczne podróże.." - rozwiązanie ostatniej zagadki (nr 7)


Słówko od organizatorki konkursu:
" Naszą zabawę Fantastyczne Podróże po literaturze zakończyliśmy polskim akcentem. Polskim, bo nasza ostatnia zagadka pochodzi z książki
Andrzeja Maleszki Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.
Jak zaczęła się historia opisana w książce? Zaczęła się od starego, magicznego dębu, powalonego przez burzę. Drzewo z tego dębu posłużyło do produkcji wielu przedmiotów, między innymi właśnie naszego tytułowego czerwonego krzesła. Czerwone krzesło w czasie podróży opuszcza samochód, który je transportował i trafem dostaje się w ręce trójki rodzeństwa – Kukiego, Tosi i Filipa. Ponieważ dąb był magiczny, także i krzesło miało w sobie pokłady magii, która się uwidoczniała, gdy ktoś na nim usiadł i wypowiedział życzenie. Jednakże trzeba było uważać na to jak się to życzenie wypowiada, bo często nasze wyobrażenie tego, czego oczekiwaliśmy było dalekie od tego, które krzesło nam dawało. Właśnie przez tak lekkomyślnie wypowiedziane życzenie, trójka naszych bohaterów wyruszyła w podróż w poszukiwaniu rodziców, przeżywając przy tym mnóstwo przygód.
Wartka akcja, ciekawa historia, „żywi” bohaterowie, to przykład bardzo dobrze napisanej książki, która nie znudzi czytającego.
Seria Magiczne drzewo liczy pięć tomów. Wszystkie znajdziecie w gliwickich bibliotekach.
Czekacie na wyniki losowania. Otóż prawidłowo na naszą zagadkę odpowiedziało 10 osób. Trójka, która otrzyma od nas książki to:
·        Maja Zając
·        Idril Cichocka
·        Maciej Hamerla
Gratulujemy zwycięzcom
Chcemy Wam też podziękować za udział w naszej zabawie.
 Przez te kilka miesięcy dzielnie nadsyłaliście odpowiedzi na nasze zagadki, a były one raz łatwiejsze, raz trudniejsze. Myślimy jednak, że zabawa się Wam podobała o czym świadczy choćby fakt, że ponad 70 dzieci nadesłało do nas odpowiedzi w czasie trwania całej zabawy.
Już wkrótce zaprosimy was do nowego konkursu, tak, więc śledźcie nasze posty na blogach i stronie biblioteki J A na razie zapraszamy na Ferie, które w tym roku pod znakiem teatru"  J

Blogi bibliotek dla dzieci