środa, 27 maja 2015

Dzień Dziecka w Bibliotece

Już niedługo Dzień Dziecka. Z tej okazji zapraszamy Was do  Biblioteki, aby zrobić sobie lub komuś bliskiemu śmieszne zdjęcie. Zapewne wiecie, że od pewnego czasu są u nas 3 tablety. Mają one kilka ciekawych aplikacji do obróbki zdjęć. Przyjdźcie, zróbcie sobie zdjęcie i dodajcie do nich kilka śmiesznych elementów. Taki obrazek prześlemy Wam na e-mail, będzie miłą pamiątką z tego dnia.ZAPRASZAMY!!!!

Dzień Mamy

26 maja odwiedziłyśmy przedszkolaków z PM nr 17. Naszym tematem zajęć była solenizantka tego dnia -MAMA. Chętni przedszkolacy opowiedzieli o tym, jak wyglądają ich mamy, wspólnie zastanawialiśmy się jakim trzeba być dla naszych mam. Doszliśmy do wniosku, że trzeba być grzecznym i dobrym dla mamy, a także nie wolno jej okłamywać. Na potwierdzenie tych słów przeczytaliśmy sobie wierszyk z książki "Wierszyki ćwiczące języki" Marty Galewskiej-Kustry pt:. Mamie się nie kłamie. Brzmi on tak:

 Ni-ni, ni-ni-ni,
nigdy nie kłam mi.
Anie-anie-anie,
to nie wychowanie,
gdy ktoś kłamie mamie.
Wtedy, ań-ań-ań,
tego kogoś gań!

W trakcie naszych spotkań nie mogło także zabraknąć książki do czytania. Na tę szczególną okazję wybrałyśmy opowiadanie Michaela Broad'a Niezapominajek. Jest to historia małego słonika, który zgubił się na sawannie, szukając dla mamy niezapominajek. Zapomniał, że mama mu powiedziała, że  sam nie może się oddalać od stada.


Na szczęście historia dobrze się kończy, morał z niej wyciągnęliśmy taki, że mamy należny słuchać, a nie zależnie od wszystkiego ona zawsze nas bardzo kocha i chce dla nas jak najlepiej.


Przyszedł czas na zabawę. Dzieci otrzymały obrazki z małymi zwierzątkami. Pani bibliotekarka trzymała w ręce obrazki z mamami tych zwierzątek. Należało połączyć je w pary.Na koniec dzieci do stworzonych już wcześniej laurek dorysowywały jeszcze portrety swoich mam. Na pewno mamy były bardzo zadowolone z ich prac.

Blogi bibliotek dla dzieci