czwartek, 19 maja 2016

Od Orinoko po Patagonię - gra


Maj jest w MBP Gliwice miesiącem Ameryki Południowej.

Zabawa, która odbyła się u nas 18 maja, nosiła tytuł "Od Orinoko po Patagonię" i miała formę gry.
Na tydzień przed zajęciami na sali rozwieszone zostały „Ciekawostki o Ameryce Południowej” – informacje, które były przydatne w czasie zajęć.
To jedna z nich:

Na podłodze rozłożona została makieta z kolorowymi polami. 
Każdy kolor reprezentował co innego,  m.in. : Żółty to pytania, fioletowy to „Poszukiwania”, róż to zadania do wykonania, czerwony- utrata kolejki itp. 
Wszystko związane było oczywiście z Ameryką Południową :)

Do gry użyta była duża kostka:


Wszyscy w gotowości:  Należało przejść od Startu do Mety. Aby nie zniszczyć makiety uczestnicy posługiwali się reprezentującymi je... pluszakami :). 
Uczestnicy rzucali kostką i gdy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie lub wykonali zadanie- przemieszczali się o wyrzuconą ilość pól.


 Niektóre z zadań to m.in. dorysowanie elementów do fragmentów obrazków z Nazca, wskazanie państw lub obszarów na mapie Ameryki Płd., gra memory itd. itd... :)

Poszukiwania- kolor fioletowy- oznaczały szukanie jakiegoś przedmiotu na sali albo informacji w książce (np. zwierzęta Amazonii) lub samych książek. 
Tutaj: Zadanie polegało na znalezieniu ptaków ukrytych w Puszczy Amazońskiej:Jednym z ciekawszych zadań specjalnych było odtańczenie tanga argentyńskiego :)Wygrała Karolina (w środku). Gratulacje ! Blogi bibliotek dla dzieci