piątek, 18 listopada 2016

19.11- Międzynarodowy Dzień Gier i biblioteka dla dzieci nieczynna

W dniu jutrzejszym, w sobotę, biblioteka dla dzieci będzie zamknięta
Przepraszamy za niedogodności !

Bibliotekarze będą tu :


Zapraszamy do Biblioteki Centralnej na Międzynarodowy Dzień Gier !

Połowa listopada za nami


3 listopada "biblioteka" odwiedziła grupę  Oc SP 12.
 Zerówkowicze usłyszeli informacje o bibliotece- o jej zbiorach i o imprezach bibliotecznych.  Dzieci mówiły o swoich ulubionych książkach, a także o tym, że jak o książki należy dbać.  Następnie przeczytaliśmy pełną humoru książkę "365 pingwinów". Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki i zaproszenie do odwiedzenia naszej biblioteki.
16 listopada bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z PM nr 17. Zwiedziły wypożyczalnię dla dzieci, zobaczyły, jaki jest tutaj układ książek, gdzie znajdują się książeczki dostosowane do ich wieku, a gdzie dla starszego rodzeństwa. Rozróżniały zbiory prywatne od tych, które można wypożyczyć w bibliotece. Rozmawialiśmy o różnicy między biblioteką a księgarnią. Pierwszą część zajęć zakończyliśmy zabawą Prawda-Fałsz, w czasie której podsumowaliśmy zdobytą wcześniej wiedzę.

W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o poszanowaniu książek, przeczytaliśmy książeczkę "Franklin i książka z biblioteki", oraz rozwiązywaliśmy labirynt w którym nasz bohater żółwik szukał prawidłowej drogi do zagubionej książki.

Na koniec oglądaliśmy książeczki, które wzbudziły w dzieciach duże zainteresowanie. Było pamiątkowe zdjęcie i okolicznościowe zakładki. 


Blogi bibliotek dla dzieci